Spryskaj tym plamę z lakieru do paznokci. Zniknie z ubrania od ręki

ubranie poplamione lakierem do paznokci
fot. screen Youtube / Popsugar Beauty / Pixabay

Ulubiona bluzka czy spodnie poplamione lakierem do paznokci to niezbyt przyjemny dla nas widok. A uporanie się z zabrudzeniem stanowi podwójny problem. Tkanina i lakier do paznokci nigdy nie powinny się razem zetknąć. Nawet przed moment nieuwagi na ubranie może spaść duża kropla lakieru. Jeśli myślisz, że na pewno przywarł do materiału na stałe i nie uda ci się go usunąć, jesteś w błędzie. Poznaj moc pewnego specyfiku z szafki łazienkowej. Zwalczy plamę błyskawicznie i tanim kosztem.

REKLAMA

Odzież poplamiona lakierem do paznokci. Tego się wystrzegaj

Kiedy przez pomyłkę lakier do paznokci pobudzi nam koszulkę czy spodnie, pierwsze co robimy, to niezwłocznie przystępujemy do mycia plamy. To jedno z najgorszych rozwiązań. Wtedy kosmetyk prawdopodobnie jeszcze głębiej wsiąknie w tkaninę i zabrudzenie będzie 2 razy cięższe w usuwaniu. Jeśli na ciuchu pojawi się plama z lakieru, to warto zaczekać, aby preparat wysechł. Po pewnym czasie lakier można leciutko wykruszyć z tkaniny. Czynność ta jest dość czasochłonna, ale efekt przeważnie jest satysfakcjonujący.

Plamy lakieru do paznokci na ciuchach wystarczy spryskać 1 preparatem

Gdy lakier wyniknie w strój, mnóstwo osób bierze wtedy zmywacz i próbuje wywabić nim zabrudzenie. Ten patent raczej odradzamy. Zmywacz to rozpuszczalnik i używając go na ubraniach, możemy je po prostu zniszczyć lub odbarwić. Przed zastosowaniem warto wykonać test na skrawku materiału.

REKLAMA

Prędzej pozbędziesz się plamy z lakieru do paznokci, gdy sięgniesz po lakier do włosów. Starannie spryskaj nim plamę i zostaw ją do wyschnięcia. Potem weź szczoteczkę i lekko zeskrob zabrudzenie. Zamiast lakieru do włosów, możesz wykorzystać pastę do zębów. Zaaplikuj ją przyschnięty lakier do paznokci, a potem chwyć za szczoteczkę i doczyść nią materiał.

Walka z lakierem do paznokci. Wypróbuj też inne metody na usuwanie plam

Zabrudzenie nadal nie chce zejść? Najwidoczniej jest wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. W takiej sytuacji udaj się do kuchni. Wyjmij z szafki paczkę sody oczyszczonej i tak jak robiły nasze babcie, połącz ją z ciepłą wodą (proporcje 1:1). Zmocz w takiej miksturze wacik i zacznij pocierać nim zabrudzenie.

REKLAMA

Jeżeli nieczystość znajduje się na jeansach, to zastosuj na początku płyn do mycia naczyń. Dlaczego? Soda ma właściwości rozjaśniające i może lekko wybielić materiał. Barwione stroje możesz odplamiać przy pomocy chemicznych detergentów, ale nie sięgaj po te z chlorem w składzie.

Podziel się: