Polscy emeryci z wielkim oczekiwaniem wyczekują na waloryzację emerytur i rent, która zagwarantuje im nieco wyższe świadczenia. Jak podaje portal ,,Planeta”, waloryzacji ulegnie także Jarosława Kaczyńskiego.

1 marca nastąpi coroczna waloryzacja emerytur i rent. Seniorzy, którzy do tej pory pobierali najniższe emerytury otrzymają o 50 złotych więcej, natomiast pozostałym przysługiwać będzie podwyżka na poziomie minimum 3,84%.

Jarosław Kaczyński, który wskutek waloryzacji również otrzyma wyższą kwotę, zgodnie z prawem nie musi już ujawniać swoich zarobków. Super Express ustalił jednak, że zgodnie z treścią oświadczenia majątkowego prezesa PiS, w 2019 roku z tego tytułu otrzymał 82 900 zł.

Samodzielne podwyższenie swojej emerytury należy rozumieć jako oddanie przez Kaczyńskiego głosu za uchwaleniem ustawy o podwyższe świadczeń o 3,84%. Daje to wzrost świadczenia w ciągu dwóch lat o łącznie 520 zł, co w konsekwencji daje miesięczną emeryturę na poziomie mniej więcej 7 430 zł. Zgodnie z wyliczeniami SE, po waloryzacji Kaczyński będzie pobierał 89 150 zł rocznie.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę