Fot. Facebook.com/MZGOVPL

– Absolutnie stan jest krytyczny. Tutaj te obostrzenia, które zaproponowaliśmy z panem premierem Morawieckim w czwartek były właśnie konstatacją tego faktu, że stan jest krytyczny. To są dodatkowe regulacje, które mają spowodować, że mobilność przede wszystkim w skali kraju zdecydowanie spadnie – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w sobotę na antenie RMF FM.

– Myślę też wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, patrząc i na statystyki, i na te regulacje, że to już nie jest czas, kiedy trzeba sobie udowadniać, jak można obejść regulacje. To jest naprawdę narażanie bezpieczeństwa siebie i swoich najbliższych – mówił szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski ujawnił jednocześnie, że rząd rozważa wprowadzenie godziny policyjnej. – Jeżeli sytuacja będzie taka, że nie będziemy widzieli w ciągu najbliższego 1–1,5 tygodnia, mówię właśnie o tym okresie okołoświątecznym, że dochodzi do przesilenia, to znaczy, że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważyć takie scenariusze – zapowiedział minister zdrowia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę