Staruszka została matką! W wieku 75 lat urodziła córeczkę!

Dla wielu osób może się to wydawać niebywałe, ale rzeczywiście – 75-latce udało się urodzić dziecko. Do zapłodnienia doszło dzięki metodzie in vitro. Po potwierdzeniu wieku kobiety, zostanie rekordzistką – najstarszą mamą na kuli ziemskiej.

Narodziny nastąpiły w 6 miesiącu ciąży poprzez cięcie cesarskie. Zdecydowano się na taki krok po tym, jak lekarze ze szpitala w Kocie w Radżastanie zdiagnozowali powikłania, które mogły zagrozić życiu dziecka.

Czytaj także:  Randonautica - aplikacja, która szuka duchów i dziwnych miejsc

Waga dziewczynki po narodzinach była niska, bo było to tylko 600 g. Z uwagi na małą masę ciała została umieszczona na oddziale intensywnej terapii. Lekarze twierdzą jednak, że stan dziewczynki jest stabilny, a rozwój przebiega prawidłowo.

Rodzice dziecka mają już jedno dziecko – adoptowane. Koniecznie chcieli mieć też biologiczne, więc po wielu nieudanych staraniach zajścia w ciążę naturalnymi metodami, wybrali in vitro.

Czytaj także:  Orzeźwiające drinki z lemoniadą na upalny wieczór! Przepis na radlera!

Weryfikacja wieku kobiety jeszcze nie nastąpiła, ale jeśli się wszystko potwierdzi to Hinduska najprawdopodobniej będzie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Będzie najstarszą kobietą jaka kiedykolwiek urodziła dziecko. Aktualnie rekord ten należy do 67-latki. We wrześniu pojawiły się też doniesienia o innej hindusce – 74-latce, która miała wydać na świat bliźnięta.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.