Steven Seagal nakręci dla Rosjan film propagandowy o wojnie na Ukrainie
fot. Twitter/Biełsat

Steven Seagal to znany na całym świecie, hollywoodzki aktor kina akcji. W ostatnich latach nie zasłynął jednak z kolejnych produkcji, ale z zafascynowania Rosją i Białorusią. Do dziś na internetowych portalach „wiszą” filmy z wizyt aktora na wschodzie. Raz Aleksandr Łukaszenka zabrał go nawet… na wykopki, gdzie Amerykanin delektował się, obraną przez samego dyktatora, marchwią. Seagal od kilku lat ma także rosyjski paszport i – jak się okazuje – nawet dziś aktywnie wspiera swoją nową ojczyznę.

Według doniesień telewizji „Biełsat”, Steven Seagal ma nakręcić dokumentalny film propagandowy o rosyjskiej „operacji specjalnej” na Ukrainie – jak Rosjanie określają wojnę na Ukrainie. Aktor został wysłany przez Rosjan do Ołeniwki, gdzie ma rozmawiać z wziętymi tam w niewolę żołnierzami ukraińskich sił zbrojnych.

Ukraińskie media mówią wprost, że były bohater kina akcji pomoże Rosjanom w tuszowaniu ich zbrodni wojennych. Natomiast telewizja „Biełsat” donosi o postępach jego prac nad propagandowym dziełem Kremla i jego samego.

Steven Seagal nakręci w Donbasie propagandowy film dla Kremla. Odwiedził obóz filtracyjny w Ołeniwce

„Steven Seagal wystąpił dziś znów w roli aktora rosyjskiej propagandy. Rosyjskie media pokazują nagrania z wizyty w Donbasie, gdzie ma kręcić dokument o rosyjskiej 'operacji specjalnej’. Odwiedził obóz filtracyjny w Ołeniwce, w którym zginęło co najmniej 40 ukraińskich jeńców” – napisała telewizja Biełsat. „W ramach zdjęć do filmu zorganizowano dla Seagala spotkania z przetrzymywanymi na miejscu ukraińskimi żołnierzami”.

W czasie wizyty Seagal pozował do zdjęć z lokalnym watażką – przywódcą separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, Denisem Puszylinem. Jak podają rosyjskie media – w Donbasie spędzi jeszcze kilka dni.

„Seagal od lat ma rosyjskie i serbskie obywatelstwo. Rosyjskie władze mianowały go też specjalnym przedstawicielem ds. rosyjsko-amerykańskich stosunków humanitarnych” – podała białoruska niezależna telewizja. Prywatnie aktor jest także wielkim wielbicielem prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, którego niejednokrotnie nazywał „najlepszym przywódcą”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę