Stoch po raz trzeci mistrzem olimpijskim! Poseł Horała z PiS wykorzystuje ten sukces do celów politycznych!

W sobotę polscy kibice w końcu mieli powody do radości. Nie dość, że po niezbyt obiecującym rozpoczęciu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu doczekali się medalu, to od razu było to złoto zdobyte w pięknym stylu. Kamil Stoch powtórzył swój sukces z Soczi sprzed czterech lat. Obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni, zdobywając w swojej karierze już trzeci złoty medal na igrzyskach.

Sukces Kamila Stocha do celów politycznych wykorzystał poseł PiS Marcin Horała. Parlamentarzysta opublikował na Twitterze zdjęcie zmartwionego Donalda Tuska z podpisem „Wellinger przegrał”. Horała nawiązał w ten sposób do wyników sobotniego konkursu, w którym niemiecki skoczek Andreas Wellinger zdobył srebrny medal, przygrywając ze Stochem o 3,4 pkt.

 
Czytaj także:  Polacy nie chcą, by Kaczyński był wicepremierem

Wpis Horały miał sugerować, że Tusk nie kibicuje Polakowi, tylko Niemcowi. Tweet posła nie spodobał się internautom. Dodatkowo ich wzburzenie wywołał fakt, że Marcin Horała wykorzystał zdjęcie Donalda Tuska z 2008 roku w okolicznościach związanych z dramatem ludzi, gdy jako premier wizytował Opolszczyznę po tym, jak w jej rejonie przeszła trąba powietrzna.

https://twitter.com/mhorala/status/964868253997785090NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS