Stoch po raz trzeci mistrzem olimpijskim! Poseł Horała z PiS wykorzystuje ten sukces do celów politycznych!

REKLAMA

W sobotę polscy kibice w końcu mieli powody do radości. Nie dość, że po niezbyt obiecującym rozpoczęciu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu doczekali się medalu, to od razu było to złoto zdobyte w pięknym stylu. Kamil Stoch powtórzył swój sukces z Soczi sprzed czterech lat. Obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni, zdobywając w swojej karierze już trzeci złoty medal na igrzyskach.

Sukces Kamila Stocha do celów politycznych wykorzystał poseł PiS Marcin Horała. Parlamentarzysta opublikował na Twitterze zdjęcie zmartwionego Donalda Tuska z podpisem „Wellinger przegrał”. Horała nawiązał w ten sposób do wyników sobotniego konkursu, w którym niemiecki skoczek Andreas Wellinger zdobył srebrny medal, przygrywając ze Stochem o 3,4 pkt.

REKLAMA

Wpis Horały miał sugerować, że Tusk nie kibicuje Polakowi, tylko Niemcowi. Tweet posła nie spodobał się internautom. Dodatkowo ich wzburzenie wywołał fakt, że Marcin Horała wykorzystał zdjęcie Donalda Tuska z 2008 roku w okolicznościach związanych z dramatem ludzi, gdy jako premier wizytował Opolszczyznę po tym, jak w jej rejonie przeszła trąba powietrzna.

https://twitter.com/mhorala/status/964868253997785090

Udostępnij: