Storczyk ożyje i zatonie w kwiatach. Podlej go słodkim nawozem

podlewanie storczyka
fot. screen Youtube / Alles rund um Pflanzen

Rośliny doniczkowe po długiej i męczącej zimie warto wspomóc. A nic nie sprawdzi się lepiej do pobudzenia roślin niż własnoręcznie przygotowana odżywka, która jest w 100% naturalna. Storczyki zazwyczaj dokarmia się przez 5 miesięcy w roku – początek już w kwietniu i tak do sierpnia. Wyjątkowo mizerne orchidee warto wesprzeć nawet w marcu, podając im multiwitaminową odżywkę. Garbata roślina szybko się podniesie i wypuści mnóstwo pędów.

REKLAMA

Większość orchidei kwitnie tylko raz w roku, ale spotkamy też takie egzemplarze, które wypuszczają piękne kwiaty nawet 2-3 razy w ciągu roku. Delikatne pąki kwiatowe są równocześnie stabilne. Dekorują mieszkanie przez minimum kilka miesięcy. Niestety czasami spotkamy się z wyjątkowo upartymi roślinami, które zamiast ozdabiać wnętrza, sieją w nim postrach. Jak ożywić mizerne storczyki i zachęcić je do kwitnienia?

Podaruj storczykowi słodką odżywkę. Zadziała jak zastrzyk energetyczny na roślinę

Odżywka na bazie słodkiego produktu zmobilizuje orchidee do zawiązywania nowych pąków. Jest bogactwem witamin i soli mineralnych, tj. magnez, żelazo czy fosfor. Pierwiastki te uodparniają rośliny, stymulują wzrost korzeni, jak i całej sadzonki.

REKLAMA

Miód wspomaga storczyki lepiej niż kupny nawóz

Odżywka do storczyka składa się z miodu. Jest łatwa w wykonaniu. Wystarczy wlać do konewki 1 litr przegotowanej i odstanej wody, a potem rozpuścić w niej 1 łyżkę miodu. Gotowym roztworem należy podlewać orchidee raz na 14 dni. Efekty powinny pojawić się dość szybko. Łodygi zaczną oblepiać się pączkami, a za miesiąc będzie można podziwiać na nich śliczne kwiaty.

Czytaj też: Wystarczy 1 tabletka. Skrzydłokwiat osiągnie szczytową formę

REKLAMA

Podziel się: