Leczony katar trwa siedem dni a nieleczony tydzień. Słyszałeś o tym? Wiele w tym prawdy. Niestety powszechnie stosowane krople do nosa nie powodują znacznej poprawy, a co ważniejsze mają negatywne skutki. Mogą nawet uzależniać!

Krople do nosa są uzależniające! Jeżeli stosuje się je niezgodnie z zaleceniami lekarza, to skutki mogą być opłakane. Głownie chodzi o czas stosowania. Krople są przeznaczone do krótkotrwałej terapii. Niestety pacjenci o tym zapominają i sięgają po nie zbyt często i stosują stanowczo za długo.

Jak informuje redakcja gazeta.pl.dziecko śluzówka ma naturalną zdolność do obkurczania. Przez długotrwałe stosowanie kropli ten proces zostaje zahamowany. Po regularnym stosowaniu śluzówka sama nie jest w stanie się obkurczać i domaga się chemicznych substancji zawartych w kroplach do nosa.

Stosowanie kropli do nosa może więc doprowadzić do miejscowego uzależnienia, a także do zaniku błony śluzowej! To duży problem, bo prawidłowe funkcjonowanie śluzówki chroni przed infekcjami wirusowymi.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna