Wiedziałeś o zdrowotnych właściwościach soku z selera naciowego? Obniża ciśnienie oraz poziom cukru, a nawet uśmierza ból i działa uspokajająco.

Seler naciowy to bogate w składniki odżywcze warzywo. Jest bogatym źródłem błonnika, witaminy A, B1, B2, B5, B6 i C, E, potasu, wapnia, magnezu, sodu, żelaza, cynku, selenu, fosforu, niacyny oraz aminokwasów. 100 gram świeżego selera ma tylko 16 kalorii.

Seler ma właściwości oczyszczające z toksyn i przeciwzapalne. Ponadto sok z selera świetnie nawadnia organizm i uzupełnia poziom elektrolitów i obniża poziom cholesterolu. Jakie są jeszcze cudowne właściwości selera? Obniża ciśnienie krwi, przeczyszcza, działa moczopędnie, zmniejsza apetyt i wspomaga utratę wagi. Powinny go spożywać osoby, które cierpią na bezsenność, bo fantastycznie koi nerwy.

Warto regularnie pić sok z selera. Można go przygotować w prosty sposób. Potrzebujesz jedynie: seler naciowy, sok z połowy cytryny, mały kawałek korzenia imbiru, jeden ogórek i dwa zielone jabłka. Należy zmieszać składniki w blenderze i wypić od razu po przygotowaniu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę