Hiszpańskie media poinformowały, że 99-letnia Florentina Martin po trwającej zaledwie tydzień kuracji pokonała zakażenie COVID-19. Seniorka od razu została nazwana „cudowną babcią”, „superbabcią Niną” czy też „pogromczynią koronawirusa”.

Mieszkająca w okolicach Madrytu Martin to jedna z najstarszych osób w Hiszpanii, które zwycięsko wyszły z pojedynku z koronawirusem. Dziennik „El Pais” poinformował, że kobieta zakaziła się SARS-CoV-2 podczas jednego ze spacerów.  Wystąpiły u niej od razu objawy typowe dla tego wirusa.

„Krótko po zakażeniu babcia Nina czuła się niezwykle osłabiona i miała wysoką gorączkę”, stwierdzono w artykule. Staruszka została przewieziona do szpitala. Zrobiony w nim test dał wynik pozytywny.

Według gazety rodzina była już przygotowana na śmierć seniorki. Martin zaskoczyła jednak wszystkich, gdyż nie tylko bardzo szybko wróciła ze szpitala do domu, ale już po tygodniu nie stwierdzono w jej organizmie obecności koronawirusa. Kobieta pytana o przyczynę błyskawicznego powrotu do zdrowia stwierdziła, że jedynym środkiem, który zażywała podczas tygodniowej kuracji, był paracetamol.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę