Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski skomentował awarię warszawskiej oczyszczalni ścieków i zrzucanie ścieków ze stolicy do Wisły.

– To przypomina mi sytuację katastrofy w Czarnobylu – powiedział w czwartek w rządowej TVP Info. – Ukrywano to dokąd można było. Później się nie dało ukryć, bo Wisłą zaczęła płynąć pianą – podkreślił.

Polityk PiS wykorzystał też awarię oczyszczalni Czajka do ataku na Platformę Obywatelską oraz prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. – To jest nieodpowiedzialność Platformy. Oni tak rządzili. Rządzą tak Warszawą. Rząd zadeklarował wszelką pomoc w dostawie wody dla obywateli, badanie wody, nawet zaoferowaliśmy wykonanie awaryjnego rurociągu, ale od miasta nie ma żadnego odzewu. To jest największa katastrofa – sposób zarządzania Warszawą przez Platformę – stwierdził.

Zdaniem Suskiego powołany przez władze Warszawy sztab kryzysowy nie będzie zajmował się rozwiązaniem awarii , ale… obarczeniem PiS odpowiedzialnością za awarię kolektorów w oczyszczalni.

– Myślę, że ten sztab kryzysowy będzie obradował nad tym jak wybrnąć z tej sytuacji, jak przedstawić ludziom, że to jest wina Prawa i Sprawiedliwości. Jest zagrożenie życia i zdrowia. Apelujemy, żeby ludzie nie wchodzili do Wisły. Tam, gdzie jeszcze ta fala ścieków warszawskiej Platformy nie dopłynęła, żeby ludzie nałapali sobie wody na zapas – zauważył szef gabinetu politycznego premiera Morawieckiego.

Była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, odpowiadając na ataki polityków PiS na władze Warszawy, przypomniała, że w latach rządzenia miastem przez PiS i Lecha Kaczyńskiego spuszczanie ścieków do Wisły trwało w najlepsze. – Jak PiS rządził Warszawą w latach 2002-2006 to było normalne i nie nazywał tego katastrofą ekologiczną i nie martwił się o zdrowie mieszkańców Płocka czy Gdańska – podkreśliła była prezydent.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę