Pociąg zmiażdżył SUV-a, który utknął na przejeździe kolejowym. Matka i czwórka dzieci cudem przeżyły
fot. Pixabay

O włos od tragedii! Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, przedstawiające przerażający incydent, do którego doszło kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych. SUV, którym podróżowała kilkuosobowa rodzina, utknął na przejeździe kolejowym. Wszystkim pasażerom w ostatniej chwili udało się opuścić pojazd i oddalić się na bezpieczną odległość. Sekundy później ogromny pociąg zmiażdżył pozostawione na torach auto.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 maja, w miejscowości Forney na przedmieściach Dallas – donosi „Fakt”. 5-osobowa rodzina cudem uniknęła śmierci, kiedy ich SUV utknął na torach przejazdu kolejowego. Według relacji świadka zdarzenia, który zarejestrował całą sytuację na nagraniu, pojazd nie mógł zjechać z torów, gdyż blokowały go ramiona szlabanów. Kierująca pojazdem matka musiała wjechać na przejazd w ostatniej chwili, kiedy szlabany już się zamykały.

„Nie mogła z niego zjechać, bo auto trzymały ramiona zapory” – powiedział świadek mrożącej krew w żyłach sytuacji w rozmowie z dziennikiem „Daily Mail”.

Dramatyczne nagranie z USA. SUV utknął na przejeździe kolejowym. W środku matka z czwórką dzieci

Nie mieli wiele czasu na reakcję – w bliskiej odległości znajdował się już nadjeżdżający pociąg towarowy. Na nagraniu widać, jak matka i czwórka jej dzieci opuszczają samochód sekundy przed wjechaniem składu na przejazd. Potężna lokomotywa bez trudu zmasakrowała stosunkowo duże auto, obracając je o 180 stopni.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Oprócz kompletnego zniszczenia samochodu, wystąpiły utrudnienia w ruchu kolejowym.

„Skład zablokował linię kolejową, ale przejazd jest otwarty dla samochodów. W wypadku nikt nie ucierpiał. Pracujemy nad naprawieniem infrastruktury tak szybko, jak to możliwe” – przekazał w oświadczeniu dla mediów Departament Policji w Forney.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę