Świąteczne utrudnienia na A4. Trzy wypadki, długie korki!

Piątek jako dzień świątecznych podróży nie będzie dla kierowców specjalnie sympatyczny. Na autostradzie A4, a dokładniej na odcinku od Wrocławia do granicy z Niemcami doszło do trzech wypadków, wskutek których tworzą się długie korki.

   

Przed godziną 8:00 doszło do pierwszych utrudnień, spowodowanych kolizjami na wysokości Legnicy. Najpierw samochód ciężarowy zderzył się z busem pomiędzy węzłami Mikołajowice i Wądroże Wielkie. Później z busem zderzył się samochód osobowy pomiędzy węzłem Legnica Południe i Legnica Wschód, zaś między LSSE Obszar Krzywa i Krzywa doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych.

To jednak nie wszystko. Wielokilometrowy korek utworzył się również na odcinku autostrady A4, nieopodal polsko-niemieckiej granicy. Na szczęście nie był on spowodowany żadnym wypadkiem, a jedynie dużym natężeniem ruchu, który w okresie przedświątecznym był do przewidzenia. Utrudnienia z pewnością potrwają sporo godzin.

   

Korek powstał również na drodze krajowej numer 94 pod Bolesławcem. W tym przypadku powodem też okazało się duże natężenie ruchu, przede wszystkim z udziałem pracujących w Niemczech Polaków, wracających do kraju na święta. Wiele wskazuje na to, że utrudnienia na wszystkich odcinkach autostrady A4 mogą potrwać cały dzień.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News