Piątek jako dzień świątecznych podróży nie będzie dla kierowców specjalnie sympatyczny. Na autostradzie A4, a dokładniej na odcinku od Wrocławia do granicy z Niemcami doszło do trzech wypadków, wskutek których tworzą się długie korki.

Przed godziną 8:00 doszło do pierwszych utrudnień, spowodowanych kolizjami na wysokości Legnicy. Najpierw samochód ciężarowy zderzył się z busem pomiędzy węzłami Mikołajowice i Wądroże Wielkie. Później z busem zderzył się samochód osobowy pomiędzy węzłem Legnica Południe i Legnica Wschód, zaś między LSSE Obszar Krzywa i Krzywa doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych.

To jednak nie wszystko. Wielokilometrowy korek utworzył się również na odcinku autostrady A4, nieopodal polsko-niemieckiej granicy. Na szczęście nie był on spowodowany żadnym wypadkiem, a jedynie dużym natężeniem ruchu, który w okresie przedświątecznym był do przewidzenia. Utrudnienia z pewnością potrwają sporo godzin.

Korek powstał również na drodze krajowej numer 94 pod Bolesławcem. W tym przypadku powodem też okazało się duże natężenie ruchu, przede wszystkim z udziałem pracujących w Niemczech Polaków, wracających do kraju na święta. Wiele wskazuje na to, że utrudnienia na wszystkich odcinkach autostrady A4 mogą potrwać cały dzień.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna