Świetna wiadomość dla fanów Neo i Trinity! Powstaje „Matrix 4”!

Szef Warner Bros. Picture Group Toby Emmerich poinformował oficjalnie, że powstanie „Matrix 4”. W rolach głównych ponownie zobaczymy Keanu Reevsa w roli Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity. Obraz wyreżyseruje współautorka trylogii Lana Wachowski.

   

Pierwsza część „Matriksa” z 1999 roku zdobyła m.in. cztery Oscary i cztery nagrody BAFTA. Była wielkim przebojem kinowym i miała ogromny wpływ na świat popkultury oraz sposób realizowania filmów. O sukcesie wszystkich trzech części filmu – czyli „Matrix”, „Matrix: Reaktywacja” i „Matrix: Rewolucje” – najlepiej świadczy to, że zarobiły one w sumie pond 1,6 mld dolarów.

Szczegóły fabuły „Matrix 4”, którego produkcja ma ruszyć w przyszłym roku, nie są dokładnie znane. Media poinformowały jedynie, że nad scenariuszem Lana Wachowski pracowała wspólnie z Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem.

   

Za produkcję i dystrybucję filmu odpowiadać będą Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures. W ogłoszeniu wielkiego powrotu hitu sprzed lat nie padło jednak nazwisko producenta pierwszych trzech części „Matriksa” Joela Silvera.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News