REKLAMA

brudny silikon i pasta do zębów
fot. screen Youtube / Lurgs How To Guides / Pixabay

Jaką funkcję pełni w łazience silikon? Kluczową. Zabezpiecza obszary trudne do wysuszenia przed wodą i wilgocią. Tak na dobrą sprawę to właśnie ten surowiec zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni w pomieszczeniu. Warto o niego zadbać.

REKLAMA

Jak czyścić silikon?

Mycie tego elementu nie musi być męczarnią. Ważne, by odnawiać go systematycznie, np. raz w tygodniu. W ten sposób będzie mniej kłopotliwy w czyszczeniu. Jeśli jednak silikon w łazience nie był myty przez dłuższy czas i jest trochę zapuszczony, wtedy użycie środków chemicznych będzie raczej konieczne. Ale zanim sięgniesz po preparaty grzybobójcze czy inne silne detergenty, które mogą zniszczyć silikon, chwilę zaczekaj. Poszukaj pasty do zębów i zabierz się do pracy. To ona pomoże ci wyczyścić powierzchnię na błysk.

Czyszczenie silikonu nigdy nie było łatwiejsze. Za 5 zł nie znajdziesz nic skuteczniejszego

Pasta do zębów świetnie radzi sobie z usuwaniem brudu z silikonu. Kosztuje mniej niż 5 złotych, a w dodatku działa 2x razy lepiej od innych preparatów, które zazwyczaj są kilkukrotnie droższe. Doskonale wybiela i ma właściwości ścierne, a jej dodatkowym atutem jest rześki aromat, który czuć w całym pomieszczeniu.

REKLAMA

Jak zabrać się za mycie silikonu przy użyciu pasty do zębów?

Na początku nałóż odrobinę tego specyfiku na starą szczoteczkę od zębów, a następnie zacznij szorować brudny materiał w łazience. Jeśli masz taką możliwość, zaopatrz się w gadżet z miękkim włosiem, bo inaczej możesz niechcący wydrapać silikon. Po skończonej pracy spłucz czyszczony element wodą. Zabieg najlepiej przeprowadzaj raz w tygodniu.

Czytaj też: Posyp tym wycieraczkę, by szybko ją wyczyścić. Fenomenalny efekt za niecałe 2 zł

REKLAMA

REKLAMA