Świetny występ Piotra Żyły w Lake Placid! Najlepszy wynik w tym sezonie

Piotr Żyła

Piotr Żyła zajął najwyższe w tym sezonie, 4. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w amerykańskim Lake Placid. Jest to jednocześnie najwyższa lokata, jaką polscy skoczkowie osiągnęli w obecnych sezonie.

Zmagania 2023/24 Pucharu Świata w skokach narciarskich są dla naszych zawodników dalekie od idealnych. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze żaden z nich nie zdołał zająć miejsca na podium, a lokaty w czołowej 10. poszczególnych konkursów też nie zdarzały się zbyt często.

W ostatnim czasie najlepszą formę spośród Polaków prezentował Aleksander Zniszczoł, ale jak się okazało, w Lake Placid miano lidera polskiej kadry przypadło Piotrowi Żyle, któremu niewiele zabrakło do pierwszego w sezonie podium.

Żyła tuż za podium, Zniszczoł na 9. miejscu

Nasz doświadczony skoczek po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce po skoku na 125 metrów. W drugiej próbie Żyła skoczył 123 metry, a wyprzedził go Niemiec Philipp Raimund, który oddał znakomity skok na 135 metrów. Ostatecznie dało mu to drugie miejsce (ex aequo) z Lovro Kosem. Wygrał Stefan Kraft.

Drugim najlepszym polskim skoczkiem w tym konkursie okazał się Aleksander Zniszczoł, który po skokach na 124,5 i 123 metry zajął 9. miejsce. Kamil Stoch ukończył zawody na 24. pozycji (117,5 i 116,5 metra), a Dawid Kubacki był 29. (114,5 i 116,5 m).