„Sześciu Króli” na licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie hit?

REKLAMA

– Odwołujemy rząd Ewy Kopacz, powołujemy rząd Beaty Szydło. Potem mamy święta, po świętach – przypomnę – jest Sześciu Króli, tak? Kończy się pierwsze półrocze i kiedy oni to chcą zrobić? – mówił Ryszard Petru na jednej z konferencji prasowych w 2016 roku, komentując zbyt wolne jego zdaniem tempo wprowadzania przez PiS reformy edukacji.

Słowa założyciela i ówczesnego przewodniczącego Nowoczesnej o „Sześciu Królach” stały się, podobnie jak inne jego liczne wpadki, przebojem internetu. Powstało wiele memów i prześmiewczych komentarzy.

REKLAMA

Były szef Nowoczesnej postanowił lapsus z 2016 roku wykorzystać w pożytecznym celu. Ryszard Petru wystawił na licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy T-shirt z symbolami słynnych „Sześciu Króli”. Poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze.

Licytacja koszulki z podpisem Petru, sześcioma koronami i napisem „6-ciu Króli” cieszy się, sporym zainteresowaniem. „W godzinę koszulka »Sześciu Króli« zdobyła dla #WOŚP ponad 1000 zł”, poinformował były lider Nowoczesnej.

Udostępnij: