Rosja zniszczy transporty broni na Ukrainę
fot. Пресс-служба Президента РФ | CC-BY-SA-4.0

Być może wojna na Ukrainie nie zakończy się przy użyciu środków konwencjonalnych, czyli dzięki zmaganiom pomiędzy armiami? Były szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) twierdzi, że Władimira Putina zlikwidują jego najbliżsi współpracownicy. Być może będzie to Siergiej Szojgu, który już wcześniej był sugerowany, jako potencjalny „Brutus” Putina.

Jeśli chodzi o dalsze losy i obecną kondycję Władimira Putina – ilu ludzi, tyle teorii. Twierdzono już, że Putin jest w strasznym staniem zdrowotnym i lada chwila może wyzionąć ducha lub słabego przywódcę łatwo będzie odsunąć od władzy. Tymczasem nic nie wskazuje na to, że Putin miałby w najbliższym czasie ulec dymisja (która w Rosji może przybierać różne, nietypowe postaci).

Były szef CIA Daniel Hoffman twierdzi, że nastroje na Kremlu są jednak coraz gorsze. Wielu zapewne jest chętnych do „wbicia” Putinowi noża w plecy. Prezydent Rosji ma jednak być świadomy zagrożenia i spisków, których jest celem.

Szojgu zamorduje Putina? Jego dni są policzone, ale… trzeba uważać

Hoffman twierdzi, że dni prezydenta Federacji Rosyjskiej są już policzone. Uważa, że to tylko kwestia czasu, aż kremlowscy dostojnicy poczują się zawiedzeni swoją pozycją lub przebiegiem wojny, a wtedy nastąpi atak na winowajcę, czyli Putina.

„Nikt nie zapyta: ‘Hej, Władimir, chcesz odejść?’ Nie. To będzie walnięcie obuchem w łeb i będzie martwy” – mówi były szef amerykańskiego wywiadu.

Nie wiadomo kto to będzie. Jeśli takie coś jest planowane – zdaniem Hoffmana – musi zostać przygotowane w kompletnej tajemnicy. Gdyby Putin miał cień przesłanki, że ktoś przygotowuje na niego zamach, od razu rozpocząłby czystki.

Amerykański wywiadowiec ma także kilka potencjalnych „kandydatur” na „stanowisko” zdrajcy Putina i „królobójcy”, który przejmie schedę po Putinie. Mogą to być minister obrony Rosji Siergiej Szojgu, sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew czy szef FSB Aleksander Bortnikow.  Hoffman ostrzega jednak, że można w tym wypadku wpaść z deszczu pod rynnę. Trudno może to kalkulować, ale zdaniem byłego szefa CIA są ludzie znacznie gorsi od Putina.

„Patruszew jest prawdziwym złoczyńcą. Nie jest lepszy od Putina. Ponadto jest bardziej przebiegły i powiedziałbym, bardziej podstępny niż Putin” – ostrzega były agent.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!