Stany Zjednoczone przyzwyczaiły cały świat do rekordowych sytuacji, związanych również z narodzinami noworodków. Nie inaczej było i w tym przypadku. Chodzi o rodzinę państwa Medlock i ich dziecko, które tuż po urodzeniu ważyło.. 6,5 kilograma.

Na opis sytuacji nowo narodzonego dziecka zdecydował się brytyjski dziennik Daily Mail, który jako jeden z pierwszych dotarł do wszystkich informacji. ,,Mały” chłopiec przyszedł na świat w szpitalu Arlington w stanie Teksas w południowej części kraju. Jego monstrualne rozmiary zszokowały lekarza, który przyjmował poród. W swojej pierwszej rozmowie po zabiegu przyznał, że nie widział dziecka o takich rozmiarach od ponad 30 lat swojej kariery medycznej.

Ali Medlock jest zdecydowanie większy i cięższy od typowego noworodka. Standardowe pomiary tuż po porodzie wykazały, że waży on aż 6,72 kilograma i ma 55 centymetrów wzrostu. Zaskoczeni byli również rodzice noworodka, Jennifer i Erica, którzy co prawda nie spodziewali się aż tak dużego dziecka, ale jednocześnie brali pod uwagę, że może on być nieco większy od innych. Córka państwa Medlock również wyróżnia się na tle rówieśników – w wieku dwóch lat ważyła ponad
4 kilogramy.

Nie jest zatem zaskoczeniem, że Ali wymagał specjalistycznej opieki tuż po wyjściu na świat. Poziom cukru i płytek w jego krwi był niepokojąco nisko, przez co kilkadziesiąt pierwszych godzin musiał spędzić w inkubatorze. Obecnie jednak jego stan jest już stabilny. Noworodek został już wypisany ze szpitala i Nowy Rok spędzi z rodziną w swoim domu.

Nie tylko w Stanach Zjednoczonych na świat przychodzą rekordowego noworodki. W Polsce również takie sytuacje mają miejsce. W 2018 roku w Słupsku urodził się Paweł, który ważył 5,27 kilograma i mierzył 60 centymetrów. Światowym rekordzistą był z kolei chłopiec urodzony w mieście Sewilla w Ohio w 1879. Jego monstrualne rozmiary (ponad 10 kilogramów wagi) pozwoliło mu przeżyć przez zaledwie kilka godzin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę