policja
Pixabay.com

Policjanci z Opola zatrzymali osobę, która była podejrzewana o zniszczenie ponad 40 samochodów. Okazało się, że sprawczynią była 82-letnia seniorka. Ustalono, że kobieta z nieznanych przyczyn przebijała opony w pojazdach.

Do pierwszych, niewyjaśnionych incydentów zaczęło dochodzić w grudniu ubiegłego roku. Mieszkańcy dzielnicy Chabry w Opolu przyznawali, że ktoś w godzinach nocnych przebija opony w ich samochodach.

Do incydentów dochodziło coraz częściej. Funkcjonariusze z tego powodu wzmogli patrole w dzielnicy, w której dochodziło do sytuacji, po czym analizowali wszystkie późniejsze przypadki przebitych opon.

Każdorazowo sprawca działał w niemal identyczny sposób, dlatego policjanci podejrzewali, że stoi za tym jedna osoba. Na początku marca zatrzymano 82-latkę, która okazała się sprawczynią. Grozi jej do 5 lat więzienia.

– Kolejni pokrzywdzenia zgłaszają się do policjantów, a prowadzący sprawę funkcjonariusze szacują, że uszkodzonych pojazdów mogło być łącznie ponad 40. W takim przypadku straty to co najmniej 20 000 złotych. Z materiałami zapozna się teraz prokurator, który zdecyduje o dalszym toku postępowania – przekazała opolska policja.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę