Szokująca relacja Rosjanina z frontu. „Wkrótce będziemy martwi”

rosyjskie straty
fot. Twitter

Ukraińcy się nie zatrzymują. Na wschodzie kraju cały czas prze naprzód kontrofensywa. W sobotę żołnierze ukraińscy dotarli do miasta Łymań. Miejscowość była w ostatnich dniach okrążana, a w efekcie siły rosyjskie zostały zamknięte w tzw. kotle. W międzyczasie do sieci trafiła rozmowa jednego z rosyjskich wojskowych, który rozmawiał ze swoją żoną. „Wkrótce będziemy martwi” – mówił.

REKLAMA

Na wschodzie Ukrainy trwa kontrofensywa. Rosjanie są zmuszeni do wycofywania się z terenów, o które walczyli całymi miesiącami. „Ukraińska flaga już jest w Łymaniu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy; jeszcze trwają tam walki” – ogłosił w sobotni wieczór prezydent Wołodymyr Zełenski, cytowany przez „o2”.

Do sieci trafiło nagranie rozmowy pomiędzy kobietą a rosyjskim żołnierzem – jednym z tych, którzy zostali zamknięci w kotle, w okolicach Łymania. „Dlaczego tak ciężko oddychasz?” – pytała kobieta w reakcji na bardzo poddenerwowany głos Rosjanina. „Jesteśmy okrążeni. Wkrótce będziemy martwi” – odpowiedział żonie, z zabójczą szczerością, mężczyzna.

REKLAMA

To spowodowało z kolei obawy kobiety. Zapytała męża, czy otrzymał rozkaz bronienia swoich pozycji aż do śmierci. Na to żołnierz odparł, że „dzwoni, by się pożegnać”. „Nie, nie, nie!” – wykrzykuje do słuchawki zapłakana Rosjanka. „Słyszysz mnie? Nie mów nikomu, ale mamy tu przerąbane” – mówi żołnierz.

Strategiczna zdobycz Ukraińców. „Łymań pozwala zacząć wyzwalanie obwodu Ługańskiego”

Fakt dostania się dużych sił rosyjskich w okrążenie potwierdziło nawet rosyjskie ministerstwo obrony. Tamtejszy MON przekazał w sobotę, iż podjęto decyzję o wycofaniu sił z Łymania. Uzasadniono to „ryzykiem okrążenia”. Resort przekazał, że żołnierze zostali przemieszeni na „korzystniejsze pozycje” – podaje „o2”.

REKLAMA

Tymczasem Ukraińcy po cichu świętują kolejne sukcesy na wschodnim froncie. Łymań to bardzo ważne miasto ze względu na logistykę, która od początku wojny kuleje po stronie rosyjskiej. Zajęcie miasta przez Ukraińców dodatkowo przysporzy problemów w transportowaniu zaopatrzenia dla inwazyjnych wojsk Federacji Rosyjskiej.

REKLAMA

„Odbicie przez siły ukraińskie z rąk wojsk rosyjskich miasta Łyman pozwala zacząć wyzwalanie obwodu Ługańskiego” – oświadczył gubernator tego regionu na wschodzie Ukrainy Serhij Hajdaj, cytowany przez „o2”.

Udostępnij: