Lekarz
Pixabay.com

Zarzut popełnienia aż 467 przestępstw usłyszała 45-letnia Anna W. Akt oskarżenia w jej sprawie Prokuratora Okręgowa przekazała już do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Kobiecie grozi do 15 lat więzienia.

Do popełniania wszystkich przestępstw przez Annę W. miało dochodzić w okresie od 8 grudnia 2015 do 30 kwietnia 2017 roku w Rzeszowie. 45-letnia lekarka miała działać wspólnie i w porozumieniu ze specjalistą psychiatrii Markiem G.

– Lekarka wypisała samodzielnie bez przeprowadzania badań lekarskich przez Marka G., 467 zwolnień lekarskich na drukach Marka G. i przy użyciu jego pieczęci, jak również podpisywała się za niego – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Marek G. podczas wypisywania zwolnień był nieobecny w swoim gabinecie, ale miał za to przyjmować korzyści majątkowe. Za wydaniego jednego z takich zaświadczeń miał otrzymywać od 50 do 200 złotych.

– Zastosowano wobec Anny W. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30.000,00 złotych, dozoru policji poprzez zobowiązanie Anny W. do stawiania się 2 razy w tygodniu w komisariacie policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu – informuje Krzysztof Ciechanowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę