Policja
Fot. KPP Augustów

Mundurowi z Augustowa przeprowadzili przeszukanie jednej z posesji, na której znaleziono blisko dwa tysiące sztuki naboi, granaty, miny i pociski artyleryjskie. 52-latek nielegalnie poszukiwał materiałów wybuchowych przy użyciu wykrywacza metali.

Policjanci weszli na posesję należącą do 52-latka. Podejrzewano, że może on posiadać materiały wybuchowe. Podczas przeszukania ich podejrzenia się potwierdziły, jednak nikt nie przypuszczał, że skala będzie aż tak dużo.

Funkcjonariusze w czasie przeszukania zabezpieczyli trzy wykrywacze metali i ponad 800 kilogramów materiałów wybuchowych. Były to około dwa tysiące sztuk naboi, różne granaty, pociski artyleryjskie i miny.

Zarekwirowane materiały wybuchowe datuje się na okres I i II wojny światowej. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli zamek do karabinu, pistolet i kilka kilogramów prochu pirotechnicznego.

– Kto, bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, wyrabia, przetwarza, gromadzi, posiada, posługuje się lub handluje substancją lub przyrządem wybuchowym, materiałem radioaktywnym, urządzeniem emitującym promienie jonizujące lub innym przedmiotem lub substancją, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – czytamy w Art. 171 Kodeksu Karnego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę