REKLAMA

W Wyszkowie do komisariatu policji wbiegł zdenerwowany mężczyzna. Powiedział, że grozi mu niebezpieczeństwo i szuka pomocy, bo ucieka przed trzema agresywnymi mężczyznami. Po chwili sprawa nabrała trochę innego kontekstu.

Mężczyzna, który szukał pomocy to 21-latek zamieszkały w powiecie wyszkowskim, który uciekał przed spotkanymi wcześniej na ulicy mężczyznami. Wykazywał duże zdenerwowanie. Dyżurny wysłuchał, co ma do powiedzenia, a okazało się, że 21-latek wysyłał wiadomości do żony jednego z mężczyzn, którzy mieli go gonić.

REKLAMA

– W trakcie wyjaśniania sytuacji okazało się, że 21-letni wyszkowianin kilka dni wcześniej wysyłał dwuznaczne sms do żony jednego z goniących mężczyzn. W chwili, gdy chcieli z nim porozmawiać, ten zauważył męża kobiety i zaczął szybko oddalać się swoim samochodem – mówi kom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Po drodze na komisariat mężczyzna uderzył w zaparkowane bmw, w którym siedzieli goniący go. Poza tym policjantów zastanowiło niespokojne zachowanie 21-latka. – Zapytany o zażywanie środków odurzających oświadczył, że kilka godzin wcześniej zapalił marihuanę. Kryminalni sprawdzili samochód mężczyzny, w którym znaleźli i zabezpieczyli narkotyki – wyjaśnia kom. Wroczyński.

REKLAMA

Mężczyźnie grożą teraz 3 lata więzienia. – Zebrany na tę chwilę materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania środków odurzających. 21-latek może również spodziewać się odpowiedzialności za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków oraz spowodowanie kolizji drogowej – zaznacza policjant.