Minister zdrowia Łukasz Szumowski w programie specjalnym Wirtualnej Polski poświęconym koronawirusowi został zapytany, czy osoby planujące ślub w najbliższym czasie mogą zorganizować wesele.

– Ślub można wziąć, to jest niezwykle ważne. Z drugiej strony wesele huczne, jakie znamy, na pewno nie. Więc pytanie, jak to chcemy zorganizować. Może w gronie najbliższych przyjaciół, na powietrzu, to jest jakiś sposób – odpowiedział Szumowski.

Szef resortu zdrowia dopytywany, czy taka sytuacja utrzyma się do końca roku i czy na przykład grudzień to nie byłby odpowiedni czas, odparł, że nie sądzi, by do końca 2020 mogły się odbywać normalne wesela.

– Obym był pesymistycznym człowiekiem, który przygotowuje się na najgorsze, ale niestety wydaje mi się, że jesień i zima nie będą oznaczały końca epidemii, a drugą falę. Końca będziemy mogli się spodziewać na wiosnę i lato przyszłego roku, wtedy, kiedy będą leki – wyjaśnił Szumowski i dodał, że huczne wesele można będzie zorganizować nie wcześniej niż latem 2021.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę