Szybki trik na odświeżenie szczotki do włosów. Będzie jak nowa

szczotki do włosów
fot. Pixabay

Szczotkę do włosów warto czyścić co najmniej raz w tygodniu, nie zapominając przy tym o dezynfekcji. Systematycznie usuwaj włosy, które się na niej zbierają – szczotka jest zbiorowiskiem kurzu, roztoczy i bakterii. Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić to akcesorium.

REKLAMA

Na zaniedbanej szczotce do włosów łatwo gromadzą się różne drobnoustroje. Czesząc włosy taką brudną szczotką, musisz liczyć się z tym, że Twoja fryzura może być oklapnięta, natomiast włosy będą wyglądały na tłuste. Wraz z czasem kumulują się na niej również pozostałości kosmetyków do włosów, które stosujesz. W związku z tym czyszczenie tego akcesorium jest konieczne, bez względu na to, czy dysponujesz przedmiotem wykonanym z naturalnego włosia czy tworzywa sztucznego.

Czyszczenie plastikowej szczotki do włosów krok po kroku

Staraj się odświeżać swoją szczotkę do włosów minimum raz w tygodniu. Poza tym systematycznie pozbywaj się włosów, które gromadzą się między twardymi wypustkami albo włosiem.

REKLAMA

Najpierw zmocz delikatnie szczotkę i wyciągnij wszystkie włosy (wilgotne wyciągniesz sprawniej). W pojemniczku połącz odrobinę ciepłej wody z 0,5 łyżeczki sody oczyszczonej i łyżką szamponu do włosów. Weź niepotrzebną szczoteczkę do zębów, maczaj ją w miksturze i zacznij starannie czyścić szczotkę. Gdy wyschnie, spryskaj ją wodą utlenioną bądź spirytusem kosmetycznym. O ile szczotka nie ma szczelin, w których mógłby kumulować się płyn i którą ciężko byłoby potem wysuszyć, możesz zamoczyć akcesorium w przyrządzonym specyfiku na 30 minut. Później przy pomocy patyczka do uszu przetrzyj i wysusz szczotkę. To wszystko.

Z kolei szczotkę tangle teezer wyczyść szczoteczką do zębów. Przyszykuj jeszcze mydło i ciepłą wodę.

REKLAMA

Czyszczenie szczotki z naturalnego włosia

Ze szczotki najpierw wyczesz wszelkie włosy (np. grzebieniem), a potem umyj włosie domowym roztworem przyrządzonym z ciepłej wody i kilku kropelek olejku herbacianego. Jeśli nie masz takiego olejku, to użyj szamponu lub odżywki do włosów. Staraj się nie zamaczać nasady włosia, bo szczotka prędko ulegnie zniszczeniu.

Gdy Twoja szczotka do włosów jest już umyta, powinieneś ją jeszcze odkazić wodą z octem albo spirytusem. Po prostu spryskaj włosie i poczekaj, aż wyschnie.

REKLAMA

Czytaj też: Połącz 3 składniki i spryskaj ubrania. Wystrzałowy trik na odświeżenie

Udostępnij: