John Bolton to były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Na przyszły tydzień planowana jest publikacja jego książki, w której zdradza wiele szczegółów ze swojej pracy, a także wysnuwa oskarżenia w stosunku do urzędującego prezydenta.

Bolton ujawnia w swojej książce np. szczegóły rozmowy Trumpa z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Jak wskazuje autor, Trump miał prosić Xi o pomoc w objęciu urzędu na drugą kadencję. – Xi miał powiedzieć, że chce współpracować z Trumpem jeszcze przez 6 lat. On odparł, że ludzie są zdania, iż konstytucyjna zasada dwukadencyjności powinna dla niego zostać zniesiona – pisze w swojej książce były doradca prezydenta.

Co więcej, Bolton ujawnia, że w czasie tych rozmów Trump miał chwalić chińskie obozy internowania. Jako „słuszną decyzję” miał określić plany Jinpinga dotyczące masowych przetrzymywań muzułmańskich Ujgurów.

Bolton nie pozostawia na prezydencie USA suchej nitki także odnośnie jego nikłej wiedzy. Według niego Trump miał nie wiedzieć, że Finlandia to odrębne państwo i zakładał, że jest ona częścią Rosji. Prezydent miał też notorycznie mylić nazwiska światowych przywódców.

Sprawa książki stała się przyczyną do wszczęcia sprawy w sądzie – Biały Dom zarzuca Boltonowi, że naruszył umowy o nieujawnianiu informacji. Choć administracja Trumpa chce zablokować publikację, do sieci trafiły już jej fragmenty.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna