Ta roślina pokona pleśń. Postaw ją w łazience, a nie pożałujesz

ustawianie kwiata w łazience
fot. screen Youtube / @plastiaeu1773

Wilgoć jest wszechobecna w twojej łazience? Ten problem nie dotyczy wyłącznie ciebie. Tak już jest, że w tym pomieszczeniu, częściej niż np. w salonie czy kuchni gromadzi się ona. Jak wiadomo, wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni. Na szczęście są sposoby, by się przed nią ustrzec. Jeden z nich polega na postawieniu w łazience rośliny, która doskonale oczyszcza powietrze i wprowadza dobrą atmosferę.

REKLAMA

Jakie rośliny będą w sam raz do łazienki?

Bluszcz angielski jest rośliną, która nie ma zbyt dużych wymagań. Świetnie oczyszcza powietrze – jeśli postawisz ją w swojej łazience, zniszczy blisko 80 procent pleśni! Doniczkę usytuuj w miejscu w miarę jasnym i regularnie podlewaj sadzonkę. Alternatywą dla bluszczu jest paproć bostońska. Ma zielony kolor i doskonale nadaje się do miejsc, w których panuje nadmierna wilgoć. Roślina skuteczne absorbuje ją z powietrza.

Do dyspozycji masz jeszcze skrzydłokwiat. Ten okaz rewelacyjnie walczy z wszelkimi grzybami i dodatkowo neutralizuje brzydką woń. Działa jak filtr powietrza i co najważniejsze, zabiera z pomieszczenia wilgoć.

REKLAMA

Uprawa kwiatów doniczkowych w łazience. Co trzeba wiedzieć?

Paproć, bluszcz czy skrzydłokwiat postaw w łazience w konkretnym miejscu. Unikaj półek, gdzie stoi proszek do prania, preparat z chlorem, kostki WC czy inne środki czyszczące. Pamiętaj, by kwiaty w sukcesywnie podlewać – mimo że mają zapewnioną odpowiednią wilgotność, to potrzebują również wody. Pomieszczenie wietrz. Nie musisz zraszać roślin, ale czyść ich liście, ponieważ gromadzą się na nich drobne zanieczyszczenia.