pająk
fot. Pixabay

Istnieje mnóstwo gatunków owadów. Prawdopodobnie nie zetkniemy się w swoim życiu z nimi wszystkimi, ale niektórzy na widok jednego stworzonka dostają dreszczy i panikują… Z tego powodu wielu ludzi wciąż poszukuje skutecznych sposobów na pozbycie się stawonogów z mieszkania. Właśnie dla takich osób mamy doskonałe rozwiązanie!

Pająki w domu

Tak na dobrą sprawę większość pająków jest bardzo pożyteczna w przyrodzie. To między innymi dzięki nim nie mamy plag, a drzewa wydają owoce. Niemniej jednak każdy zgodzi się z tym, że ich obecność w domu jest dosyć nieprzyjemna. Niektórzy ludzie, nawet gdy dostrzegą malutkiego pajączka, zaczynają piszczeć i skaczą jakby oszaleli.

Od dawna wiadomo, że środki chemiczne są bardzo szkodliwe, stąd używanie ich w naszym mieszkaniu może i pomóc zneutralizować owady, lecz może mieć także zgubny wpływ na zdrowie domowników. Tymczasem w walce z owadami mogą pomóc naturalne repelenty. Nie znajdziemy w nich szkodliwej chemii, więc nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie. Dobrze na niechcianych gości działa świeża mięta. Nie dość, że ładnie pachnie, to też świetnie smakuje! Ma orzeźwiający aromat, który pomoże w eliminacji wszelkich owadów, a nawet myszy!

Jak usunąć pająki z mieszkania przy pomocy mięty?

Każdy, kto nie lubi widoku pająków w swoim domu, powinien zaopatrzyć się w miętę. Warto postawić ją w poszczególnych pomieszczeniach albo po prostu zaparzyć, a potem skropić nią drzwi, ramy okien oraz rozmaite zakątki. Roślina nie tylko odstraszy małe stworzenia i pozostałe insekty, ale również wniesie do mieszkania odświeżający zapach.

Spray z mięty w walce z pająkami

Przygotuj 1 łyżkę płynu do mycia naczyń i 3 szklanki zaparzonej mięty pieprzowej, potem starannie zamieszaj składniki i przelej mieszankę do pojemnika z atomizerem. Później potrząśnij kilka razy i spryskaj środkiem obszary, w których są obecne stawonogi. Pamiętaj, że ten sposób jedynie wypędza owady, a nie zupełnie je unieszkodliwia. Ponadto dzięki tej metodzie w twoim domu zagości przyjemny zapach.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!