Ta roślina to ogrodowy hit. Zwalcza ślimaki i chwasty

ślimaki
fot. screen Youtube / @GazetaSadovod

Sezon na niego właśnie się rozpoczął. Jednak nadaje się nie tylko do potraw. Może wiele zdziałać w ogrodzie. Na przykład potrafi odpędzić szkodniki, które niszczą uprawy. Oprócz tego pomoże okiełzać chwasty na rabatach. Zobacz, jak użyć liści rabarbaru w ogrodzie.

REKLAMA

Patent na ślimaki. W szybkim tempie opuszczą ogród

Przygotuj wywar z liści rabarbaru. To rewelacyjny preparat owadobójczy, który jest jednocześnie tani i bezpieczny. Dzięki niemu nie zobaczysz już żadnego ślimaka na grządkach z warzywami. Ocalisz sałatę, szczypiorek i inne uprawy.

Do zrobienia oprysku na mięczaki musisz zebrać liście rabarbaru i gotować je w wodzie od 20 do 30 minut. Mieszaninę ostudź i odsącz. Wywar przelej do pojemnika ze spryskiwaczem, dodaj odrobinę płynu do naczyń (wystarczy kilka kropli) i zakręć butelkę. Nanoś preparat na jarzyny i rośliny ozdobne, które chcesz zabezpieczyć przed intruzami. Warzywa koniecznie myj przed zjedzeniem.

Chwasty porastają grządki? Preparat z rabarbaru skutecznie sobie z nimi poradzi

Zamiast szukać oprysków chwastobójczych w sklepie ogrodniczym, zrób go samodzielnie z liści rabarbaru. Surowiec rozlokuj między uprawami warzyw i dookoła roślin, starannie obkładając sadzonki. Zobaczysz, że inwazja chwastów na działce drastycznie spadnie. Problematyczne ziele nie będzie miało warunków do rozwoju i przestanie się pojawiać. Ponieważ rabarbarowe liście wkrótce się rozłożą, nie musisz ich od razu usuwać. Kapitalnie użyźnią grunt i polepszą jego jakość, więc rośliny skorzystają podwójnie.

REKLAMA

Co ciekawe, liście rabarbaru mogą także pomóc ci w domu podczas porządków. Nie mają właściwości ściennych i nie uszkodzą delikatnych powierzchni np. z mosiądzu, stali nierdzewnej czy porcelanowych. Usuną nawet rdzę, a przy tym nie odbarwią materiału. Przed zastosowaniem liście rabarbaru musisz ugotować.

Czytaj też: Włóż do kieszeni. Komary i kleszcze nawet na ciebie nie spojrzą

Podziel się: