Kto by pomyślał, że tabletki do zmywarek mają też inne zastosowania. Oprócz tego, że są stworzone do mycia naczyń, można je na wiele innych sposobów. Sprawdź jakich!

Tabletki do zmywarki, można wykorzystać do oczyszczenia pralki. Wystarczy włożyć tabletkę do szuflady pralki i włączyć program czyszczenia. W ten sposób pralka zostanie oczyszczona z zalegających brudów, które nie będą przenosić się na odzież.

Można ich użyć również do czyszczenia toalety. Tabletkę należy wrzucić do muszli i zostawić na całą noc, aby się rozpuściła. Dzięki temu toaleta, będzie jak nowa!

Można je używać także do czyszczenia rusztu w kuchence gazowej. Należy znaleźć duży pojemnik, w którym zmieści się ruszt, a następnie zalać go gorącą wodą z rozpuszczoną tabletką. Wszystkie brudy po namoczeniu powinny się odkleić i wystarczy przetrzeć ruszt i gotowe!

Podobnie można zrobić z piekarnikiem, którego nikt nie lubi czyścić. A wystarczy rozpuścić tabletkę w ciepłej wodzie, namoczyć ściereczkę i przemyć piekarnik. Szybko, oszczędnie i bez szorowania, osiągniemy oczekiwany efekt!

Jak informuje gazeta.pl tabletki do zmywarki można również wykorzystać do czyszczenia naczyń żaroodpornych, ścian pomalowanych kredkami oraz nieestetycznych plam po kawie i herbacie w kubkach.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna