Tadeusz Rydzyk ostrzega wiernych. „Idziemy w nowe czasy”

Fot.Facebook.com/TelewizjaTVTrwam

Tadeusz Rydzyk w czasie Mszy św. dziękczynnej z okazji 32. rocznicy istnienia Radia Maryja skierował do wiernych specjalną homilię. Życzył wspólnoty siły w obliczu nadchodzących „nowych czasów”, jednocześnie odniósł się do aktualnej sytuacji w nowym parlamencie. 

REKLAMA

Radio Maryja to największa katolicka rozgłośnia w Polsce, założona przez Tadeusza Rydzyka. Już niedługo świętować będzie 32. rocznicę swojej działalności, która rozpoczęła się 8 grudnia 1991 roku.

Rydzyk ostrzega wiernych przed aktualnym parlamentem. „Idziemy w nowe czasy”

W środę, 29 listopada, z okazji rocznicy, na Jasnej Górze odbyła się specjalna msza św. dziękczynna. Rydzyk, wygłosił uroczystą homilię i przywołał wspomnienia z początków działalności radiostacji. Podkreślił, że prowadzenie katolickiej stacji radiowej nie należy do najprostszych, co stanowiło istotny element jego przemówienia.

REKLAMA

To jest cały czas wspinanie się na górę, a jeżeli ona jest bardzo trudna, to i trudne jest podejście. Ale można wejść, jak się nie idzie samemu – twierdził Rydzyk.

Redemptorysta zwrócił uwagę na znaczący wkład swojej założonej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w rozwój Radia Maryja. Z tej uczelni wywodzi się wielu utalentowanych dziennikarzy i pracowników radiowych, którzy nie tylko aktywnie zaangażowani są w działalność tej rozgłośni, ale także zdobywają doświadczenie w różnych mediach, niekoniecznie o charakterze katolickim.

Tadeusz Rydzyk opowiadał też o istniejących wyzwaniach przed jakimi stoi Radio Maryja. Postępująca laicyzacja społeczeństwa stanowi wyzwanie, które skutkuje znacznym zmniejszeniem grona odbiorców rozgłośni.

REKLAMA

Idziemy w nowe czasy, ale nie jesteśmy sami. Z nami jest Bóg. Jeśli kto z Bogiem, to któż przeciwko niemu? Jasna Góra jest tego dowodem. Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a wciąż Klasztor Jasnogórski stoi jako skała – mówił
Rydzyk.

Rydzyk mówił o potrzebie krzewienia miłości. Zwraca uwagę na konieczność powrotu do merytorycznej dyskusji w parlamencie.

Życzę, żebyśmy wszędzie nieśli miłość na te czasy. Niech będzie rozmowa (też w parlamencie), ale merytoryczna, a nie obrażanie. Niech odejdzie od nas pycha, gniew, lenistwo, egoizm! Niech to wszystko odejdzie. Tylko miłość jest twórcza.

Źródło: o2.pl