W Dęblinie zaginął żołnierz
Zaginiony 21-letni szer. Konrad Świstek | fot. Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie

Żandarmeria Wojskowa poszukuje zaginionego żołnierza! Szeregowy Kordian Świstek był widziany po raz ostatni w Dęblinie, w woj. lubelskim. Od tamtego momentu mundurowy nie kontaktował się z rodziną, ani ze swoimi przełożonymi z jednostki wojskowej. ŻW udostępniło zdjęcie oraz rysopis zaginionego.

To już miesiąc, od kiedy szer. Kordian Świstek nie dał znaku życia. Jak opisał „Fakt” – 21-letni żołnierz miał 10 lutego umówioną wizytę u lekarza. Do gabinetu jednak nie dotarł, a z powrotem do jednostki nie wrócił. Po raz ostatni 21-latka widziano na  ul.15. Pułku Piechoty Wilków w Dęblinie, w woj. lubelskim.

Po raz pierwszy zdjęcie zaginionego żołnierz opublikowała w lutym policja. Niedawno zrobiła to również Żandarmeria Wojskowa, która również poszukuje szer. Świstka.

Zaginął 21-letni Konrad Świstek. Żołnierz był ostatnio widziany miesiąc temu w Dęblinie

21-latek ma ok. 180 cm wzrostu, ciemne włosy, brązowe oczy oraz szczupłą sylwetkę. W dniu zaginięcia szer. Kordian Świstek był ubrany po cywilnemu – w białe sportowe buty, ciemne spodnie, białą bluzę z kapturem oraz czerwoną kurtkę. Mężczyzna pełnił służbę w Dęblinie. Pochodzi z Bełchatowa.

„Uprzejmie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 723-254-685 osoby, które poruszały się pojazdami po trasie nr 48 Zajezierze – Dęblin w dniu 10 lutego 2023 roku w godz. 16-17 w okolicach mostu na rzece Wiśle i wdziały (bądź posiadają rejestratory jazdy) mężczyznę ubranego w podany powyżej sposób” – napisała w poniedziałek Żandarmeria Wojskowa w Lublinie, udostępniając nowe zdjęcia zaginionego żołnierza.

Oprócz ŻW poszukiwania prowadzi także policja, która przeszukiwała odcinek Wisły od Prażmowa do Stężycy. W poszukiwania na wodzie zaangażowała się także straż pożarna. Zaginionego szuka również lokalna jednostka policji z Bełchatowa, skąd pochodzi Kordian Świstek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę