Benedykt XVI zdjęcia
Flickr.com / Twitter

Do Internetu trafiło najnowsze zdjęcia emerytowanego papieża Benedykta XVI. 94-latek w dużym stopniu nie przypomina dawnego siebie, a na jego aktualny wygląd bardzo duży wpływ mają choroby związane z zaawansowanym wiekiem.

Papież Benedykt XVI przeszedł na emeryturę w 2013 roku i od tamtego czasu niezbyt często pokazuje się publicznie. Wiadomo jednak, że chętnie przyjmuje gości, prowadzi korespondencję i uczestniczy w rozmowach na różne tematy.

Niedawno u byłej głowy Kościoła katolickiego pojawił się ksiądz Maurice Agbaw-Ebai z Seminarium świętego Jana Chrzciciela w Bostonie w USA. Zdjęcia z tej wizyty zamieścił następnie w mediach społecznościowych.

Zdjęcia przedstawiające papieża-seniora wywołały spore poruszenie wśród komentujących. Zdecydowanie na nich widać, jak mocno zmienił się duchowny od czasu swojego pontyfikatu. Niektórzy nie mogli go nawet poznać.

W oczy rzuca się przede wszystkim, że Benedykt XVI sporo stracił na wadze. To zapewne wynik chorób, z którymi od dłuższego czasu się zmaga. U duchownego zdiagnozowano między innymi postępujący paraliż, czyli chorobę Charcota.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę