REKLAMA

grzejnik
fot. Pixabay

W czasie sprzątania w domu zwykle większość osób zapomina o grzejnikach. To błąd. Zbiera się na nich sporo kurzu i drobnoustroje chorobotwórcze. Z tego względu tak istotne jest, by zwrócić na nie uwagę w trakcie porządków. Jak wyczyścić kaloryfer w środku? Dzięki 1 sztuczce nawet nie będziesz musiał go demontować.

REKLAMA

O umyciu kaloryferów przeważnie zapominamy. Szkoda, bo to siedlisko kurzu, choć nie widać go na pierwszy rzut oka.

Co ile czasu czyścić grzejniki?

Najlepiej częściej niż dwa razy w roku. Ale koniecznie przed wystartowaniem sezonu ciepłowniczego oraz po jego zakończeniu. Jeśli któryś z twoich domowników ma alergię lub sam na nią cierpisz, to kaloryfery myj minimum raz w miesiącu.

REKLAMA

Jak umyć grzejnik w środku? Patent fachowca

Mycie grzejników zależy głównie od ich rodzaju. Stare, żeliwne sprzęty żeberkowe, można przetrzeć zwilżoną szmatką. Jeśli chodzi o grzejniki panelowe, to sprawa wygląda nieco inaczej. Trzeba usunąć nieczystości zgromadzone między poszczególnymi odcinkami. Jak to zrobić bez większego nakładu pracy? Na ratunek przychodzi metoda z TikToka. Wypróbuj, a kaloryfer będzie czysty i bardziej wydajny.

Trik na wyczyszczenie grzejnika bez demontażu

Wlej do wody odrobinę płynu do mycia podłóg lub innego detergentu w formie płynnej przeznaczonego do prania. Wsuń pod grzejnik plastikowy pojemnik (potem trafi do niego zanieczyszczona woda). Wlej miksturę do wnętrza grzejnika. Dzięki temu kurz i brud zostaną wypłukane. Domowy detergent możesz również przelać do naczynia z dozownikiem, a potem skropić sprzęt i przetrzeć go szmatką.

REKLAMA

Zobacz też: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie klamki u drzwi. Sięgnij po produkt z kuchni

REKLAMA