REKLAMA

sweter
fot. Pexels

Wyjęcie skurczonego swetra z pralki to dotkliwe zdarzenie, zwłaszcza gdy poszkodowany został nasz ulubiony ciuszek. Czy istnieje jakiś sposób na przywrócenie mu pierwotnego wyglądu? Owszem. Dzięki jednej metodzie skurczony sweter znów będzie jak nowy.

REKLAMA

Dlaczego sweter zmalał o 3 rozmiary?

Prawdopodobnie przez błąd podczas prania. Na metce swetra na pewno znajduje się informacja dotycząca temperatury prania – producent na pewno zaznaczył, by odzież prać w niskiej temperaturze. Przeważnie nie zwracamy uwagi na takie detale i pierzemy sweter z innymi ciuchami w temperaturze wyższej niż zalecana. Dopiero gdy wyjmujemy ubranie z pralki, zdajemy sobie sprawę, że popełniliśmy błąd. Jak go naprawić?

Tak uratujesz skurczony sweter

Zanim dowiesz się, jak doprowadzić skurczone ubranie do porządku, musisz wiedzieć, że swetry nie tylko w czasie prania potrafią się zbiec. O ile używasz suszarki bębnowej, także może spotkać cię ten problem. Pamiętaj o tym podczas prania swoich ubrań.

REKLAMA

Aby uratować pomniejszony sweter, przygotuj miskę z chłodną wodą. Dodaj do niej odrobinę odżywki do włosów i wszystko wymieszaj. Potem do takiej kąpieli włóż sweter na pół godziny. Później go wyjmij i rozciągnij we wszystkich kierunkach. Jeśli nie widzisz żadnych efektów, daj więcej odżywki. Doskonale zmiękcza ona włókna materiałów i pozwala odzyskać swetrowi pożądany kształt bez trudu.

Pozostaje już tylko wysuszyć kardigan. Możesz go rozmieścić na ręczniku i poczekać, aż wyschnie na płasko. Ta metoda zmniejszy też szansę na jego powtórną deformację.

REKLAMA

REKLAMA