Talibowie zabili jej rodziców – nastolatka odpowiedziała odwetem!

Nastolatka z Afganistanu zabiła dwóch Talików oraz raniła kilku innych. Powodem ataku było to, że wcześniej bojownicy zamordowali rodziców dziewczyny. Do całego wydarzenia doszło w afgańskiej prowincji Ghor.

W wiosce ojciec nastolatki był poważaną i znaną osobą. Talibom nie podobało się, że popiera działania rządu. Wdarli się więc do jego domu, siłą wyciągnęli na zewnątrz i zamordowali. W obronie męża stanęła żona – ją tez bojownicy zabili. Córka zamordowanych, Qamar Gul, zemściła się na bojownikach – wyjęła broń, którą posiadał jej ojciec i zaczęła strzelać w stronę oprawców.

Czytaj także:  Chińska wioska w kwarantannie! Jeden z mieszkańców zmarł na… dżumę!

– Qamar Gul, która także była w domu, wzięła broń AK-47, którą posiadali rodzice i najpierw zastrzeliła dwóch bojowników, którzy zabili jej rodziców, a następnie zraniła kilku innych – wyjaśniał szef lokalnej policji Habiburahman Malekzada.

Qamar ma od 14 do 16 lat. Nie zna dokładnie swojego wieku. Teraz razem z bratem przebywa w domu, którego lokalizacja jest chroniona. Dziewczyna w rodzinnej wiosce już zyskała miano bohaterki. Mieszkańcy prowincji wydali też policji wszystkich Talików, którzy dokonali mordu na rodzicach nastolatki.

Czytaj także:  W Nowej Zelandii od 100 dni nie ma zakażeń koronawirusem!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.