Tani i niezwykły nawóz
YouTube Screen | Hrana za Telo

Tani i niezwykły nawóz dla każdej rośliny za 3 zł. Będziesz zachwycony, a rośliny odwdzięczą się pięknym wyglądem. Koniecznie sprawdź. 

Ten nawóz jest bardzo korzystny dla wszystkich roślin, które masz w domu i ogrodzie. Przygotowanie go jest proste i błyskawiczne, dlatego warto zapamiętać go na dłużej. Przyda się w wielu sytuacjach, a zwłaszcza kiedy nie mamy żadnego specyfiku dla roślin pod ręką.

Tani i niezwykły nawóz dla każdej rośliny. Zapamiętaj ten patent

Drożdże często wykorzystujemy w kuchni do różnych wypieków typu chleb czy ciasto drożdżowe. Jednak nie każdy wie, że mogą być również wykorzystane jako naturalny nawóz. Mają w sobie wiele składników odżywczych – są to białka, aminokwasy, witaminy i minerały, które są niezbędne dla wzrostu i rozwoju każdej z roślin. Zobacz jak przygotować naturalny nawóz dla każdej rośliny z drożdży.

Potrzebujesz:

» 1 łyżeczka suchych drożdży
» 1 łyżka cukru trzcinowego
» litr ciepłej wody

Rozpuść łyżkę cukru trzcinowego w litrze ciepłej wody, a potem dodaj suche drożdże i dokładnie wymieszaj. Pozostaw na kilka godzin, aby drożdże rozpoczęły proces fermentacji. Po tym czasie można stosować nawóz. Wystarczy podlewać nim rośliny raz w tygodniu, rozcieńczając go z wodą w stosunku 1:10 – na litr wody dodaj 100 ml nawozu.

Naturalny nawóz z drożdży można stosować do podlewania roślin raz w tygodniu. Przed użyciem należy go rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:10, czyli na każdy litr wody należy dodać około 100 ml przygotowanego nawozu. Pamiętaj, aby nie stosować nawozu zbyt często, ponieważ może to przyczynić się do przesuszenia ziemi i uszkodzenia korzeni roślin.

Warto pamiętać o tym sposobie, bo jest to tani i naturalny nawóz. To idealny sposób na zapewnienie zdrowego wzrostu i rozwoju roślin.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!