Tarczyński: Trzaskowski to tchórz bez honoru

Europoseł PiS Dominik Tarczyński skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o niewzięciu udziału w czwartkowym zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy.  Polityk nazwał niedawnego kandydata KO w wyborach prezydenckich „człowiekiem bez honoru” oraz „tchórzem”.

– Nie ma pojęcia o tym, jak zachować się z klasą, jest człowiekiem bez honoru i nie ma co o tym mówić – mówił o Trzaskowskim Tarczyński.

Czytaj także:  Morawiecki był na mszy w kościele. Proboszcz uhonorował go tablicą z marmuru
 

– To nie jest tylko brak klasy politycznej, to jest również podważanie zasad demokracji, jest to tchórzostwo – stwierdził.

Eurodeputowany partii Jarosława Kaczyńskiego dodał, że nie ulega dla niego wątpliwości, że decyzja Trzaskowskiego wynika stąd, że „nie będzie chciał pokazać swojej twarzy i wyrazu przegranej twarzy politycznej”.  – Bardzo małostkowe zachowanie, które faktycznie oddaje osobowość i rys charakterologiczny Trzaskowskiego, ale również całej tzw. klasy politycznej Platformy, bo Schetyna również stwierdził, że nie będzie go na zaprzysiężeniu – oświadczył Tarczyński.

Czytaj także:  Koniec Nord Stream 2? Niemiecki parlament zablokował pomoc dla gazociągu