W szwedzkim serwisie nytheridag.se pojawił się materiał wideo z Dominikiem Tarczyńskim w roli głównej. Poseł partii rządzącej przybliża dziennikarzowi szwedzkiemu podczas przechadzki ulicami Warszawy obecną kondycję Polski i Szwecji. Nie zabrakło też tematów dotyczących imigrantów.

„Zobacz, jaka piękna Warszawa. Ludzie są szczęśliwi, gospodarka się rozwija, bezrobocie jest najniższe w historii. Możemy być nazywani populistami, nacjonalistami i rasistami, nie obchodzi mnie to. Interesuje mnie moja rodzina i mój kraj” – deklarował Tarczyński.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował też swoją tezę na temat przyczyn spokojnej egzystencji w Polsce. Według niego zapewnia ją brak imigrantów islamskich.

„W Polsce żyje się lepiej, bo nie ma muzułmańskich imigrantów” – stwierdził, po czym zapytał wprost rozmówcę – „Gdzie jest wasza siła? Gdzie wasza duma z tego, kim jesteście? Kiedy widzę płonące samochody, zamieszki spowodowane przez nielegalnych imigrantów, zastanawiam się, gdzie jesteście, wikingowie?” – pytał.

Wyraził w końcu opinię, że jeśli Szwecja nie zmieni swojego stanowiska wobec przybyszy, to skutek będzie taki, że za 5, 10 lat Szwecji już nie będzie.

Okazuje się, że wideo Szwedom się spodobało. Przyznał to również twórca materiału Chang Johannes Frick w trakcie rozmowy z dziennikarzami z wp.pl. – Moi czytelnicy mają prawicowe poglądy. Bardzo polubili ten materiał. Miałem wiele pozytywnych sygnałów.  Nie chodziło nawet o nawoływanie do zmiany naszego rządu. Wielu osobom, także o lewicowych poglądach, podobał się styl Tarczyńskiego. Używa barwnej retoryki i jest nietuzinkową osobowością.

Wideo opublikowane na nytheridag.se nosi tytuł „Krzyżowiec na wojnie cywilizacji”.

https://www.facebook.com/chang.frick/videos/10157857409598975/


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!