Fugi
fot. pxhere.com

Czyszczenie fug jest niezwykle czasochłonne i wiele osób odwleka ten obowiązek w nieskończoność. Zaniedbane fugi wyglądają jednak bardzo nieestetycznie. Dodatkowo mogą być idealnym miejscem do pojawiania się pleśni, która może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Warto zatem zadbać o higienę fug, która jak się okazuje, wcale nie musi być czasochłonna.

Soda oczyszczona sprawdzi się w czyszczeniu fug

Skutecznym, a zarazem bardzo tanim produktem okazuje się być soda oczyszczona. Praktycznie każdy z nas ma ten produkt w swojej kuchni, a nawet jeśli nagle go zabrakło, to kosztuje on zaledwie kilka groszy, a może znacznie przyspieszyć czyszczenie fug,

Tani i szybki sposób

Wystarczy, że wykonamy pastę, którą położymy na fugach. Do jej przygotowania będziemy potrzebować kilku kropel wody utlenionej, takiej samej ilości płynu do mycia naczyń ora 80 gramów sody oczyszczonej. Całość mieszamy ze sobą do uzyskania gęstej pasty, a następnie nakładamy na fugi i zostawiamy na około 10 minut. Po tym czasie czyścimy fugi przy użyciu szczoteczki do zębów, a nadmiar pasty wycieramy. Nasze fugi będą błyszczeć jak nowe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę