Budzisz się rano i nie masz siły? Są produkty, które spowodują, że nabierzesz energii na cały dzień! W momencie kiedy nie mamy czasu na aktywność fizyczną, zbilansowana dieta potrafi zdziałać cuda.

Kawa na pusty żołądek, napój energetyczny słodkie przekąski to puste kalorie, które mają zły wpływ na Twoje zdrowie. Lepiej zastąpić je zdrowymi produktami, które równie skutecznie sprawią, że staniesz na nogi!

Jakie jedzenie dodaje energii? Doskonałym źródłem węglowodanów, potasu i witaminy B6 są banany. Skutecznie zwiększają energię, podobnie jak tłuste ryby i owoce morza. Ryby zawierają mnóstwo witamin z grupy B, które pomagają przekształcić pożywienie w energię. Jak informuje redakcja Papilot tuńczyk czy łosoś są o wiele lepszymi źródłami białka niż czerwone mięso.

Warto również sięgać po awokado, jabłka, orzechy i zielone warzywa. Awokado jest bowiem pożywieniem bogatym w tłuszcze, błonnik i witaminy z grupy B. Jabłka są źródłem potasu, witaminy C oraz błonnika, natomiast orzechy są wypełnione białkami, węglowodanami i zdrowymi tłuszczami, dzięki czemu są sycące, a zawarte w nich witaminy B i E dodatkowo chronią nasz układ odpornościowy i działają antystresowo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę