Tego nigdy nie wkładaj do zmywarki. Będzie do wyrzucenia

naczynia w zmywarce
fot. Pixabay

Zmywarka to popularne urządzenie AGD, które ułatwia nam codzienne funkcjonowanie w kuchni. Niektóre naczynia i przedmioty nigdy nie powinny do niej trafiać. Profesjonalne noże kuchenne nie są tanie, dlatego warto o nie dbać, jeśli ciągła inwestycja w nowe nie wchodzi w grę. Niestety wiele osób poprzez niewiedzę robi z narzędziem kuchennym coś, co jest zabronione. W efekcie nóż nie nadaje się już potem do użytku. 

REKLAMA

Tego błędu nie popełniaj. Noże będą do niczego

Odpowiedz z ręką na sercu, czy po każdym skorzystaniu z noża natychmiast go myjesz? Pewnie rano, gdy śpieszysz się do pracy, brakuje ci na to czasu, więc przedmiot trafia do zlewu albo, w najgorszym razie – do zmywarki. Ten sprzęt bardzo nam pomaga na co dzień (szczególnie, jeśli co kilka dni zapraszamy gości lub mamy sporą rodzinę). Jednak ostrego nożna nigdy nie powinniśmy tam wkładać. Oto powód.

W urządzeniu naczynia są dotykane przez intensywne ciśnienie wody. W ten sposób ostrza mogą momentalnie się stępić i ulec uszkodzeniu. Dodatkowo z powodu wilgoci i wydatnej temperatury może czasami ucierpieć na tym rękojeść noża, która zwyczajnie się poluzuje. Wówczas używanie takiego gadżetu jest dla nas mocno ryzykowne. Gdyby ostrze wyleciało, mogłoby nas zranić. Przybór trzeba myć ręcznie.

REKLAMA

Jakich rzeczy lepiej nie myć w zmywarce?

Zmywarka to użyteczny sprzęt, ale nie można w niej myć absolutnie wszystkiego. Już wiesz, że nigdy nie powinny do niej trafiać noże, a poza nimi także inne naczynia i przybory. Poprzez mycie mechaniczne mogą prędzej się zniszczyć i utracić swój nienaganny wygląd. Do zmywarki nie należy wkładać:
-porcelany,
-kieliszków z kryształu,
-naczyń ręcznie zdobionych,
-słoików z nalepkami,
-drewnianych desek do krojenia i łyżek,
-kubków termicznych i termosów,
-naczyń wykonanych z miedzi,
-plastikowych pojemników na produkty spożywcze,
-srebrnych sztućców.

Sprawdź też jak odkamienić zmywarkę.

REKLAMA

Podziel się: