Wódka to jeden z najpopularniejszych alkoholi na całym świecie. Znana jest głównie ze swoich właściwości poprawiających nastrój, łagodzących stres, przez co również uzależnia. Mało kto wie, na przykład o jej właściwościach leczniczych!

Istnieje wiele różnych zastosowań wódki w naszym domu:

– Leczenie bólu zębów – należy nalać wódkę na wacik i umieścić go na dziąśle w pobliżu bolącego zęba. Po chwili ból powinien znacząco się zmniejszyć!

– Łupież i zdrowe włosy – należy zmieszać szklankę wódki ze szklanką wody. Mieszankę użyć do spłukania włosów po umyciu szamponem W ten sposób zostaną usunięte martwe komórki skóry, czyli łupież. Efektem ubocznym będą lśniące i błyszczące włosy. Taki zabieg należy stosować raz w tygodniu.

– Okład – mieszankę wódki z wodą należy wlać do woreczka na lód i zamrozić. Ten zimny okład doskonale sprawdzi się w różnych dolegliwościach bólowych. Dzięki właściwościom wódki, okład będzie bardziej elastyczny niż okład z samej wody.

– Odstraszanie owadów – należy wlać wódkę i olejek lawendowy do butelki ze spryskiwaczem. Po rozpyleniu na ciele, mamy gwarancję naturalnego środka przeciw owadom.

– Płyn do płukania ust – wódka doskonale dezynfekuje i niweluje nieprzyjemny zapach z ust. Wódkę trzeba rozcieńczyć z wodą i cynamonem, a następnie należy kilka razy dziennie płukać mieszanką usta. Roztwór powinien być przygotowany kilka dni wcześniej, aby nabrał cudownej mocy.

– Poparzenia meduzy – wódka w poparzeniach przez meduzę sprawdza się doskonale. Po przyłożeniu okładu nasączonego wódką, dolegliwości bólowe powinny ustąpić po kilkunastu minutach.

– Nieprzyjemny zapach nóg i pach – zamiast antyperspirantu, można z powodzeniem użyć roztworu wódki. Wódkę zmieszaną z wodą można dawkować za pomocą małej butelki ze spryskiwaczem.
– Ochrona czarnych ciuchów przed wyblaknięciem – wystarczy spryskać wyblaknięte miejsca wódką, dzięki czemu kolor odżyje.

– Brzydki zapach obuwia – należy spryskać obuwie wódką i poczekać aż wywietrzeją. Taki zabieg powinien odświeżyć obuwie, dzięki czemu nieprzyjemny zapach odejdzie w niepamięć.
– Usuwanie pleśni, smaru, tłustych plam – miejsca należy spryskać wódką i poczekać, następnie przetrzeć szczoteczką i gotowe!

– Po goleniu – w związku z tym, że alkohol jest doskonałym środkiem odkażającym, można jej używać po goleniu. Dzięki temu zapobiegniemy zapaleniom mieszków włosowych.
– Mycie rąk – to również środek do czyszczenia i odkażania rąk. Pozbywamy się w ten sposób groźnych dla zdrowia bakterii.

– Regeneracja maszynki do golenia – należy dokładnie umyć maszynkę, pozbywając się resztek włosków i kremu do golenia. Następnie zamoczyć ostrze w szklance z wódką. Taki zabieg pomoże ochronić ostrza przed działaniem kwasów i rdzy. Maszynka posłuży nam na dłużej.

– Czyszczenie okien – środki do mycia okien powstają na bazie alkoholu. Dlaczego więc nie można przygotować płynu do szyb własnej produkcji? Wystarczy zmieszać wodę z wódką i wlać do rozpylacza! Efekty będą takie same, a może nawet lepsze!

– Dezynfekcja dywanów, tekstyliów i materacy – W dywanach i materacach zbierają się niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Łatwo je usunąć roztworem wódki z wodą. Wystarczy rozpylić obficie tekstylia i gotowe!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę