Jarosław Kaczyński
Fot.Facebook.com/PlatformaObywatelska

Po wprowadzeniu zmian w przepisach podatkowych rodziny zastępcze otrzymały po kilkaset złotych mniej. Rozliczający się wspólnie małżonkowie również muszą się wykazać ostrożnością, podobnie jak samotni rodzice.

– Otrzymaliśmy sygnały, że rodziny zastępcze dostały o 300, 500 zł mniej ze względu na nowe wyliczenia podatkowe wynikające z Polskiego Ładu. Kłopotem może być brak ulgi dla klasy średniej dla zleceniobiorców. Do tej grupy należą również rodziny zastępcze. Mamy dużo niejasności – mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Gazeta Prawna” dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Patela-Owczarczyk.

Dziennik podaje, że podobne sygnały płyną z całej Polski. Póki co nie wiadomo, czy problem dotyczy ulgi dla klasy średniej czy też kwoty wolnej od podatku, a dokładniej braku uwzględnienia jej w zaliczkach na podatek.

Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej wystosowała list do minister rodziny Marleny Maląg z prośbą o pilne wyjaśnienie niejasności, na skutek których kolejna grupa osób straciła sporo pieniędzy.

Organizacja dodała jednocześnie, że proszone o ustosunkowanie się do całej sprawy Ministerstwo Rodziny jak dotąd odsyłało z tego typu sprawami do resortu finansów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę