Ta wiadomość ucieszy wszystkich fanów szwedzkiej grupy ABBA. Po wielu latach legendarny zespół wraca do grania. Wokalista zespołu Björn Ulvaeus potwierdził ten fakt w rozmowie z duńską gazetą „Ekstra Bladettabloid”. Ujawnił, że nowe piosenki ABBY ukażą się na jesieni tego roku, najprawdopodobniej we wrześniu lub w październiku. Będą to utwory „I Still Have Faith in You” oraz “Don’t Shut Me Down”.

ABBA, będąca legendą muzyki lat 70., powstała w 1972 roku, a dwa lata później wygrała konkurs piosenki Eurowizji utworem „Waterloo”. Grupa ma na koncie kilkadziesiąt wielkich przebojów, w tym „Dancing Queen”, „Take a Chance on Me”, „Voulez-Vous” czy „Super Trouper”.

https://www.youtube.com/watch?v=BQn1gJdVKi4

ABBA rozpadła się w latach 80. ubiegłego wieku. Teraz przyszedł czas na jej reaktywację.  – Poczuliśmy się jakby czas stanął w miejscu, a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda – wyjaśnił Ulvaeus. Członkowie ABBY w specjalnym oświadczeniu podkreślili, że wspólny powrót do studia nagraniowego był dla nich czymś całkowicie naturalnym

Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog spotkali się po wielu latach w 2018 roku podczas realizacji pomysłu trasy koncertowej hologramów ABBY pod nazwą „Virtual ABBA”, przygotowywanej we współpracy z twórcą programu „American Idol” Simonem Fullerem. Projekt zakładał wykonanie utworów przez wygenerowane komputerowo trójwymiarowe wizerunki wokalistów. Pierwotnie miał zakończyć się występami na antenach stacji BBC i NBC. Nie został jednak w pełni zrealizowany ze względu na dłuższe niż przewidywano tworzenie hologramów członków zespołu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę