Tego się nikt nie spodziewał! Legenda światowego popu powraca! (WIDEO)

Ta wiadomość ucieszy wszystkich fanów szwedzkiej grupy ABBA. Po wielu latach legendarny zespół wraca do grania. Wokalista zespołu Björn Ulvaeus potwierdził ten fakt w rozmowie z duńską gazetą „Ekstra Bladettabloid”. Ujawnił, że nowe piosenki ABBY ukażą się na jesieni tego roku, najprawdopodobniej we wrześniu lub w październiku. Będą to utwory „I Still Have Faith in You” oraz “Don’t Shut Me Down”.

   

ABBA, będąca legendą muzyki lat 70., powstała w 1972 roku, a dwa lata później wygrała konkurs piosenki Eurowizji utworem „Waterloo”. Grupa ma na koncie kilkadziesiąt wielkich przebojów, w tym „Dancing Queen”, „Take a Chance on Me”, „Voulez-Vous” czy „Super Trouper”.

https://www.youtube.com/watch?v=BQn1gJdVKi4

   

ABBA rozpadła się w latach 80. ubiegłego wieku. Teraz przyszedł czas na jej reaktywację.  – Poczuliśmy się jakby czas stanął w miejscu, a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda – wyjaśnił Ulvaeus. Członkowie ABBY w specjalnym oświadczeniu podkreślili, że wspólny powrót do studia nagraniowego był dla nich czymś całkowicie naturalnym

Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog spotkali się po wielu latach w 2018 roku podczas realizacji pomysłu trasy koncertowej hologramów ABBY pod nazwą „Virtual ABBA”, przygotowywanej we współpracy z twórcą programu „American Idol” Simonem Fullerem. Projekt zakładał wykonanie utworów przez wygenerowane komputerowo trójwymiarowe wizerunki wokalistów. Pierwotnie miał zakończyć się występami na antenach stacji BBC i NBC. Nie został jednak w pełni zrealizowany ze względu na dłuższe niż przewidywano tworzenie hologramów członków zespołu.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News