REKLAMA

Koła Radia Maryja, myśliwi, hodowcy norek i przeciwnicy aborcji. Wszystkie te środowiska, które zawiódł popierany przez nich do niedawna rząd PiS, przejdą w sobotę ulicami Warszawy. A wszystko to z błogosławieństwem ojca Tadeusza Rydzyka i pod przewodnictwem związanego z redemptorystą byłym ministrem środowiska Janem Szyszką.

Wiele wskazuje na to, że to będzie gorący dzień w stolicy. Bowiem 12 maja odbędzie się w Warszawie również „Marsz Wolności”, organizowany przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną, na którą zjadą autokarami działacze partyjni i zwolennicy opozycji z całego kraju.

REKLAMA

Jednak prawdziwym zaskoczeniem dla partii Jarosława Kaczyńskiego musi być planowany na tę samą sobotę, przy wsparciu ojca Tadeusza Rydzyka i całego środowiska Radia Maryja, duży marsz leśników, myśliwych oraz osób działających w branży futrzarskiej.

Jak ujawniła Wirtualna Polska, ojciec Rydzyk i słuchacze jego rozgłośni czują wciąż mocno pokrzywdzeni po grudniowej rekonstrukcji rządu, a zwłaszcza po zdymisjonowaniu Antoniego Macierewicza i Jana Szyszki.

REKLAMA

Jednym z liderów demonstracji ma być właśnie wyrzucony z rządu były minister środowiska, który jest politycznym patronem myśliwych. Rząd PiS niedawno, przy pełnej aprobacie Jarosława Kaczyńskiego, zaostrzył prawo łowieckie, czym stracił nie tylko poparcie myśliwych, ale wręcz wywołał ich wściekłość.

Marsz, który rozpocznie się w stolicy 12 maja o godzinie 11, przejdzie spod prezydenckiego Belwederu pod Sejm. Tam odbędzie się demonstracja, podczas której ma przemawiać Jan Szyszko i przedstawiciele kilku bardzo wpływowych branż niezadowolonych z działań rządu Morawieckiego. Organizatorzy spodziewają się, że w manifestacji weźmie udział nawet 10 tysięcy osób.