fot. Twitter

Spośród wszystkich rosyjskich żołnierzy, którzy popełnili zbrodnie wojenne na Ukrainie, tego Ukraińcy chcą dorwać najbardziej.  39-letni sałdat z Kałmucji zasłynął niezwykłym okrucieństwem wobec Ukraińców. Na jednym z nagrań widać, jak kastruje schwytanego, ukraińskiego jeńca wojennego – podaje brytyjski dziennik „Daily Mail”.

Uważa się, że poszukiwany 39-latek jest bojownikiem oddziału „Brianka-ZSRS” na służbie separatystycznej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Nie tylko on, ale cała jego jednostka słynie z niezwykłej brutalności – szczególnie wobec jeńców, którzy są chronieni przez prawo międzynarodowe. Przynajmniej w teorii.

Według ukraińskich źródeł – w tym organizacji „Mirotworets” – zbrodniarz pochodzi z Kałmucji, rosyjskiej republiki nad Morzem Kaspijskim. Uważa się, że pracował jako mechanik w stolicy regionu – Eliście – i ma za sobą kryminalną przeszłość w Rosji. Prawdopodobnie pełnił tam rolę człowieka, odzyskującego długi w sposób niezgodny z prawem.

W ostatnim czasie do sieci trafiło nagranie, w którym widać 39-latka, kastrującego ukraińskiego żołnierza schwytanego przez jego oddział. Brutalny i obrzydliwy proceder nagrali jego towarzysze broni, po czym całość wrzucili do internetu.

Wykastrowali ukraińskiego jeńca nożem do tapet. Wszystko nagrali i wrzucili do internetu

Obrzydliwe nagranie, którego media – w tym „Daily Mail” – nie opublikowały ze względu na drastyczność pokazuje grupę mężczyzn w rosyjskich mundurach, którzy przytrzymują ukraińskiego jeńca i za pomocą noża do tapet usuwają jego genitalia, a następnie trzymają je przed kamerą.

Inne filmy przedstawiały żołnierzy rosyjskich, którzy drwili z niego. Wyglądało też na to, iż wykonali telefon do jego żony. Następnie pojawiło się kolejne nagranie, w którym następuje kres męki Ukraińca. Rosjanie strzelają mu w głowę… po czym ciągną jego zwłoki na linie przez ulicę.

Ukraińska posłanka Inna Sowsun, która zamieściła na Twitterze obrzydliwy materiał, w którym omawiany żołnierz ŁRL kastruje ukraińskiego jeńca napisała, że Rosja musi odpowiedzieć za tę zbrodnie. „Rosja musi za to zapłacić” – powiedziała.

Ukraińska prokuratura poinformowała, że ​​gromadzi dokumentację o ponad 14 000 rosyjskich zbrodni wojennych i do tej pory zidentyfikowała już ponad 600 podejrzanych tych przestępstw.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę