Telewizja Publiczna odpiera zarzuty polityków PO!

REKLAMA

Politycy PO, do których należy między innymi Michał Szczerba, zarzucają TVP działania na rzecz konkretnego kandydata na prezydenta Warszawy. Zapowiedzieli także, że w poniedziałek złożą wniosek do PKW o sprawdzenie „nielegalnych działań promocyjnych i agitacyjnych” prowadzonych właśnie przez tę stację na rzecz Patryka Jakiego.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski odniósł się do zarzutów ze strony PO i skomentował je następująco: – TVP Info informuje o działaniach polityków proporcjonalnie do ich aktywności; kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy regularnie gości w programach informacyjnych TVP. Dziennikarze TVP regularnie informują o aktywności  Trzaskowskiego, choć jego sztab wyborczy utrudnia pracę reporterom, np. nie wpuszczając ekipy TVP do kampanijnego busa. 

REKLAMA

Posłowie PO, biorąc dane z portalu „Polityka w sieci”, poinformowali, że w przeciągu ostatniego miesiąca mowa o Patryku Jakim „w przeliczeniu na wartość ekspozycji reklamowej jest szacowana na ponad 605 tys. dol”. W tym samym czasie o Rafale Trzaskowskim wskaźnik wynosił 81 tys. dol.

– Oznacza to, że w telewizji publicznej finansowanej z pieniędzy podatników, która co do zasady powinna być obiektywna, apolityczna, nieporównywalnie więcej czasu antenowego w mediach społecznościowych poświęca się kandydatowi partii rządzącej niż jego kontrkandydatom – wyjaśnił poseł PO, który działania TVP określił jako absolutne nadużycie.