Ten kuchenny trik
YouTube screen | Andrea Jean Cleaning

Ten kuchenny trik jest niesamowity, bo dzięki niemu oszczędzasz pieniądze, a narzędzia do gotowania dłużej będą ci służyć. Musisz go wypróbować, a nie pożałujesz. 

REKLAMA

O tym triku wiedzą nieliczni, dlatego koniecznie musisz go poznać i zastosować w swojej kuchni. O co w nim chodzi i dlaczego warto go zapamiętać? Dowiesz się czytając dalszą część artykułu.

Ten kuchenny trik jest niesamowity. Mało kto o nim wie

Każdy z nas ma w kuchennej szafce plastikowe i drewniane deski krojenia. Im dłużej są użytkowane, tym szybciej się niszczą. Mają rysy, a na drewnianych deskach mogą pojawić się plamy, np. po burakach, które bardzo ciężko usunąć z ich powierzchni. Okazuje się, że jest pewien trik, który odmieni deski kuchenne i sprawi, że znów będą wyglądać jak nowe.

REKLAMA

Chodzi tutaj o zastosowanie sody oczyszczonej wraz z wodą utlenioną. Połączenie tych dwóch składników zadziała wybielająco i niezwykle skutecznie wyczyści powierzchnie desek plastikowych i drewnianych. Rysy będą praktycznie niewidoczne, a plamy znikną w kilka sekund. Wystarczy posypać deskę sodą i polać wodą utlenioną, następnie dokładnie wyszorować gąbką do naczyń. Potem trzeba przemyć wodą i osuszyć ręcznikiem papierowym.